İLETİŞİM BİLGİLERİ

Korkmaz Arıcılık

Adres Adres : Şirinevler Mah. Siteler Cd E Blok No: 7 Merkez / Ordu
Telefon Telefon :
Yetkili Yetkili : Nihat Korkmaz
Web Adresi Web Adresi :
Mail Mail :
Lokasyon Lokasyon :
Şirinevler Mah. Siteler Cd E Blok No: 7 Merkez / Ordu
Oylama Oylama : /5 - Anahtar Kelime

  FİRMA HAKKINDA

Nihat korkmaz yani ben, 1950 Ordu doğumlu Ulubey, Şıhlar köyü nüfusuna kayıtlı 1978 sezonunda 26 arıyı dayımdan satına alarak kardeşim Erdoğan Korkmaz ile birlikte arıcılığa başladım. Arıcılığı 1984 yılında arılarımızı varova hastalığı yüzünden tamamen söndürdüğümüzden dolayı arıcılığa 1 yıl ara verdik. 1984 yılı yazında sağlam kalan bir arımız ve satın aldığımız 4 arıyı çoğaltarak arıcılığa kesintisiz devam ettik.

1999’Dan itibaren arılarımızın çok oğul vermesinden dolayı oğul daha az verecek bir arı yetiştirmek amacıyla anaarı işine amatör olarak başladım. Dışarıdan getirdiğim bir anaarıdan aldığım yumurtaların ana arıları çok başarılı olmasıyla hızla bu işe ağırlık verdim halende biraz daha profesyonel olacak şekilde ana arı üretmeye devam etmekteyim. Tabiki ana arı üretiminin yanı sıra balda üretmekteyim ana üretimiyle bal üretimi ayrılmaz bir bütündür. Kraliçe ve arıların ırkları ayrı bilimsel bir konu olduğundan bundan çok bahsetmek istemiyorum. Ama bununla ilgili bana ulaşarak sözlü bilgi alabilirsiniz.

Tüm Ordulular gibi arıcılığı gezgin olarak yapıyorum daha önceleri Ordu, Doğuanadolu yani Erzurum çeşitli yerleri, Ağrı vb. gibi yerlerde yapıyordum bal üretiminde çok fark eden bir durum olmuyordu. Ama anaarı üretimi için çok uygun bir gezgincilik değildi. Daha sonra ilkbaharda Amasya’ya gitmenin daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Amasyada’da erkek arı sorun oldu. Onuda Aydına arı götürüp erkekleri orada üretip nisan başlarında amasya’ya getirerek çözdüm. Amasya’danda haziran başlarında Erzincana göçüyor ve Oradan arılı kovanlarla eylül ortalarında orduya getirip sağlam kalan kutualarla bir dönem daha anaarı üretimi yapıyorum. Herkes bilmez, Karadeniz’in sonbaharı bazı seneler çok güzel olur. Ana arı üretimine uygun oluyor kalan erkek arılarımızla. Arıcılık tecrübesi gözleme deneme yanılmaya dayalı birde 35 yıl gibi çok uzun süre olunca arıcılık hakkında konuşacak çok şey birikir. Süzme baldan anlamam ancak karakovan, petekli bal, arı gelişimi, arı bölme, arı üretme, meme yapma, tabi en baştada anaarı üretme hakkında saatlerce konuşabilirim. Tabiki kendi doğrularımı Ürettiğim anaların hepsi F1’dir hiçbir tarihte F2 ye düşmedim. Yıllardır bütün transferleri elimle gerçekleştirdim ve hala kendi elimle devam etmekteyim.

  FİRMA ETİKETLERİ

Ordu Oğul Arı Üretimi Kars Belfast Ana Arı Ordu Buckfast Arı Nerdede Yetişirordu Buckfast Arı Nerdede Üretilir Yozgat Belfast Ana Arı Ordu Kaliteli Belfast Arısı Ordu Korkmaz Arıcılk Ordu Ordu Buckfast Ana Arı Ordu Belfast Ana Arı Ordu Ana Arı Belfast Ordu Korkmaz Arıcılık Telefon No Ordu Korkmaz Arıcılık Belfast Buckfast Arı Ordu Belfast Buckfast Arı Ordu Karniyol Arı Üreticileri Ordu Karniyol Arı Üretimi Belfast Arı Üretimi Ordu Kahramanmaraş Belfast Ana Arı Kastamonu Belfast Ana Arı Ordu Buckfast Arı Nerdede Üretilir Ordu Buckfast Arı Nerede Yetişir Kars Belfast Ana Arı Orduda Ana Arı Üreticileri Orduda Doğal Arı Sütü Satıcıları Orduda Doğal Arı Sütü Nereden Alınır Orduda Doğal Arı Sütü Kimden Alınır Orduda Organik Arı Sütü Kimden Alınır Orduda Organik Arı Sütü Satanlar Orduda Kaliteli Arı Sütü Satanlar Orduda Doğal Arı Sütü Satanlar Orduda Arı Sütü Satanlar Orduda Doğal Polen Satıcıları Orduda Doğal Polen Nereden Alınır Orduda Doğal Polen Kimden Alınır Orduda Organik Polen Kimden Alınır Orduda Organik Polen Satanlar Orduda Kaliteli Polen Satanlar Orduda Doğal Polen Satanlar Orduda Polen Satanlar Orduda Doğal Bal Satıcıları Orduda Doğal Bal Nereden Alınır Orduda Doğal Bal Kimden Alınır Orduda Organik Bal Satanlar Orduda Kaliteli Bal Satanlar Orduda Ucuza Bal Satanlar Ana Arı Üretenler Ordu Orduda Doğal Bal Satanlar Orduda Bal Nerede Yenir Ordudaki Doğal Arıcılar Ordudaki Ana Arı Üreticileri Ordudaki Balcılar Ana Arı Üretimi Ordu Ordu Korkmaz Arıcılk Ordu Ordu Ana Arı Belfast Nihat Korkmaz Belfast Ana Nihat Korkmaz Ordu Organik Arı Sütü Kimden Alınır Ordu Organik Arı Sütü Satanlar Ordu Kaliteli Arı Sütü Satanlar Ordu Doğal Arı Sütü Satanlar Ordu Arı Sütü Satanlar Ordu Doğal Polen Satıcıları Ordu Doğal Polen Nereden Alınır Ordu Doğal Polen Kimden Alınır Ordu Organik Polen Kimden Alınır Ordu Organik Polen Satanlar Ordu Kaliteli Polen Satanlar Ordu Doğal Polen Satanlar Ordu Polen Satanlar Ordu Doğal Bal Satıcıları Ordu Doğal Bal Nereden Alınır Ordu Doğal Bal Kimden Alınır Ordu Organik Bal Satanlar Ordu Kaliteli Bal Satanlar Ordu Ucuza Bal Satanlar Ordu Doğal Bal Satanlar Ordu Bal Nerede Yenir

  YAKIN FİRMALAR